מאמרים ומידע מקצועי

 

ההיסטוריה של הזפת

 
 
זיפות גגות
 
 
 
זפת, או בשמה האקדמאי, עטרן, הינה נוזל צמיגי וסמיך אשר צבעיו נעים בין שחור לחום צהבהב. הזפת מופקת לרוב כתוצר לוואי של ייצור פחם, ניתן ליצור אותה גם באמצעות זיקוק יבש של חומרים אורגנים שונים כגון עץ, כבול או נפט.
 
 
 
 
 

זיפות גגות באמצעות זפת

 
 
זפת
 
 
 
פת משמשת לאיטום גגות וניתן להיעזר בה בסוגים שונים של מבנים. את הזפת מפיקים מזיקוק חומר אורגני והיתרונות שלה באים לידי ביטוי בעמידות גבוהה, שחיקה נמוכה ויכולת לחסום ולמנוע חדירת מים או רטיבות.
 
 
 
 
 

זיפות גגות המדריך המלא לזפת מתחיל

 
 
זיפות גגות באמצעות זפת
 
 
 
החורף יכולה להיות תקופה מאוד קשה ואף בלתי נסבלת לרוב האנשים. אף אחד לא אוהב שקר מאוד בחוץ וכל יציאה מהבית נעשית בצמרמורות עזות אך אם יש משהו באמת מטריד בחורף זהו הגשם. הגשם יכול להיות מטרד של ממש אך כשאתם מוגנים בבית אתם יכולים
 
 
 
 
 
 

איטום גגות מרוצפים– המדריך המלא

 
 
איטום גגות מרוצפים
 
 
 
גגות מרוצפים הם מראה נפוץ ביותר במחוזותינו, אך גגות אלו חשופים כל העת לשחיקה מתמדת של כוחות הטבע ופגעי הזמן.
כאשר ישנה בעיית איטום בגג, הדבר מתבטא בהופעת סימני רטיבות בתקרה שמתחתיו, דבר שעשוי לגרום ללא מעט נזקים ולעתים אף למריבות ולמצבים לא נעימים עם השכנים. תהליך איטום מקצועי יבטיח שבעיית הרטיבות לא תחזור שנית, שנים רבות לאחר מכן מה כולל תהליך איטום גגות מרוצפים ומדוע כל כך חשוב לבצעו? כל המידע בשורות הקצרות שלפניכם.
 
 
 
 

חומרי איטום גגות – סקירת שוק

 
 
תהליך איטום גגות
 
 
 
באיטום גגות יש חשיבות עליונה ליכולתו של איש המקצוע להחליט באיזה חומר להשתמש במקרה הספציפי, כמו גם ליישום החומר בצורה הטובה ביותר. ישנם חומרי איטום גגות רבים לבחירה וכל טעות עשויה לעלות בסופו של דבר בבזבוז משאבי זמן וכסף. להלן סקירת שוק מקוצרת אודות החומרים השונים המשמשים לאיטום גגות, כך שהמונחים המקצועיים יהיו מוכרים לכם מראש.
 
 
 
 

החשיבות שבאיטום גגות בחורף

 
 
איטום גגות בחורף
 
 
 
רוב מוחץ של מקצועות הבנייה, אינם כרוכים בצבירה של ידע נוסף לאורך השנים. המומחיות של הרצף למשל, נשארה באופן בסיסי מאוד דומה במשך עשרות השנים האחרונות. המומחה לאיטום לעומתו, נדרש לשכלל את המיומנות שלו בהתאם לחידושי השוק באופן שנתי. איטום הבית הוא התחום החם ביותר בענף הבנייה,
 
 
 
 

זפת יום בחיי

 
 
זפת במהלך עבודתו
 
 
 
כיום ישנה יותר מדרך אחת לדאוג לאיטום הגג, כאשר לכל דרך היתרונות והחסרונות שלה.
שתי השיטות המקובלות כיום לאיטום הגג הינן בעזרת יריעות ביטומניות או בעזרת זפת. במידה ואנו בוחרים לאטום את גגנו בעזרת זפת, הרי שאנו זקוקים לעזרתו של זפת.