זיפות גגות המדריך המלא לזפת מתחיל

מהו זיפות גגות ומדוע הוא חשוב?

החורף יכולה להיות תקופה מאוד קשה ואף בלתי נסבלת לרוב האנשים. אף אחד לא אוהב שקר מאוד בחוץ וכל יציאה מהבית נעשית בצמרמורות עזות אך אם יש משהו באמת מטריד בחורף זהו הגשם. הגשם יכול להיות מטרד של ממש אך כשאתם מוגנים בבית אתם יכולים אפילו ליהנות ממנו. תארו לכם תסריט אימים בו גם הסלון שלכם, המקום הכי מוגן, בו אתם רגילים לשבת כל המשפחה יחד ולראות טלוויזיה עם שוקו חם, גם הוא בוגד בכם ונזילות מתחילות להופיע. כדי למנוע מצבים כאלו חשוב מאוד לאטום את הגג וזיפות גגות היא אחת השיטות היותר נפוצות לביצוע המשימה. בזיפות גגות מורחים שכבת אחידה ועבה של זפת כדי לבודד את הגג היטב ולאטום אותו מכל נוזל שיגיע אליו בלי שיחלחל הלאה.

זיפות גגות: המדריך המלא לזפת מתחיל

  • זיפות גגות הוא תהליך נפוץ מאוד ובתים רבים בישראל מבצעים אותו החל מבתים פרטיים, בניינים רבי מגורים, בתי עסקים, בנייני משרדים וכמובן במגזר התעשייתי אצל מפעלים רבים. במהלך זיפות הגגות יש למרוח זפת חמה על שטח הגג אך לפני שמורחים את הזפת חייבים לבצע הכנות מקדימו ולנקות את הגג באופן יסודי. זיפות גגות שייערך על גג מלוכלך לא יהיה איכותי ואחיד וחובה לטאטא היטב את הגג ולשטוף אותו והכי חשוב, לייבש אותו לפני הזיפות. רק כך אפשר להבטיח איטום מלא ושכבה אחידה בלי שיופיעו דרכים בהם המים יחלחלו.

  • אחרי שניקינו את הגג הגיע הזפת למרוח את שכבת הזפת. הזפת צריכה להיות חמה ומתאימה לזיפות הגג ויש למרוח אותה בזהירות. הזפת היא חומר שיכול לעשות נזק רב וכשמורחים אותה חובה ליצור שכבה אחידה לחלוטין. שכבה לא אחידה או דקה מידי לא תיצור בידוד טוב.

 
זפת מבצע זיפות גגות
זפת מתחיל חייב להבין את גודל האחריות שיש עליו. זיפות גגות הוא לא סתם תהליך שגרתי אלא תהליך שיכול לקבוע את איכות החיים של בית שלם. הזיפות חייב להיות מושלם וחובה לאחר זיפות גגות לבצע בדיקות שיוודאו שהאטימה אכן הושלמה. יש צורך להציף את הגג ולהמתין מספר ימים ובאמת לוודא שהגג אטום ובטוח.