איטום גגות מרוצפים – המדריך המלא

 
 
 
גגות מרוצפים הם מראה נפוץ ביותר במחוזותינו, אך גגות אלו חשופים כל העת לשחיקה מתמדת של כוחות הטבע ופגעי הזמן. כאשר ישנה בעיית איטום בגג, הדבר מתבטא בהופעת סימני רטיבות בתקרה שמתחתיו, דבר שעשוי לגרום ללא מעט נזקים ולעתים אף למריבות ולמצבים לא נעימים עם השכנים. תהליך איטום מקצועי יבטיח שבעיית הרטיבות לא תחזור שנית, שנים רבות לאחר מכן. מה כולל תהליך איטום גגות מרוצפים ומדוע כל כך חשוב לבצעו? כל המידע בשורות הקצרות שלפניכם.

מתי יש לאטום גגות מרוצפים?


ישנן כמה נקודות זמן שבהן רצוי לאטום גגות מרוצפים:
  • כאשר מופיעים סימני רטיבות בתקרה.
  • כאשר מעוניינים להחליף ריצוף קיים, כדאי להחליף גם את שכבת האיטום באותה ההזדמנות.
  • כאשר משפצים מרפסת או בונים מרפסת חדשה.

מדוע חשוב כל כך לבצע את התהליך?


כאשר מופיעים סימני רטיבות בתקרה, איטום הגג המרוצף הינו בלתי נמנע, שכן הדבר אומר כי המים שמצטברים מתחת לריצוף מצאו נתיב לחלחל בתוך שכבת הבטון ועשויים לגרום ללא מעט נזקים. הנזק המיידי שיכול להיגרם הוא פגם אסתטי שבא לידי ביטוי בהתקלפות הצבע והתפתחות "בועות". הרטיבות יכולה אף לחדור לנתיב מערכת החשמל הביתית ולגרום לנזקים, קצרים ו"שריפת" מכשירי חשמל, גופי תאורה ועוד. כמו כן, השתרשות המים לאורך זמן בתוך הבטון עשויה לגרום להתפתחות פטריות ועובשים ולהוות סכנה בריאותית, כמו גם לגרום לפגיעה מסוכנת במבנה.

כיצד אוטמים גגות מרוצפים?


איטום גגות מרוצפים יכול להתבצע באמצעות שתי שיטות:

  • איטום חיצוני של הגג המרוצף – בשיטה זו פותחים את המרווחים שבין המרצפות באמצעות דיסק וממלאים אותם בגומי סינתטי גמיש ואטום שעמיד גם נגד קרינת UV ומים. בהזדמנות זו אוטמים גם את הפנלים בגובה של בין 8 ל-10 ס"מ. בשיטה זו למעשה הגג המרוצף נאטם על ידי הריצוף ואיטום המרווחים באמצעות החומר הסינתטי.
  • שימוש ביריעות ביטומניות – יריעות ביטומניות מהוות את החומרים העיקריים לביצוע איטום גגות מרוצפים בצורה המקצועית ביותר שמחזיקה מעמד במשך טווח הזמן המקסימלי. השיטה כוללת מספר שלבים שמחייבים את הרמת הריצוף הקיים, הכנת השטח לאיטום, ביצוע האטימה ולאחר מכן ריצוף מחדש. הכנת המשטח לאיטום כוללת יישום שיפועים של לפחות 1%, ביצוע מיטבי של אמצעי ניקוז, מריחת פריימר מתאים ולאחר מכן, הצבת היריעות והלחמתן למשטח. חומרי איטום נמרחים גם על הפנלים לשם הימנעות מזליגת מים דרך נקודות המפגש רצפה-קיר. לאחר ביצוע האיטום יש לבצע בדיקת הצפה של הגג המרוצף למשך כ-72 שעות. במקרה של גגות מרוצפים גדולים יחסית, יש לחלק את השטח למספר חלקים ולהציף כל אחד מהם בנפרד וזאת על מנת להימנע מהפעלת עומס יתר משקלי על מבנה הגג.

כאמור, ישנה חשיבות עצומה בביצוע תהליכי האיטום בצורה מקצועית וקפדנית במיוחד. חברת אדלר ובנו מציעה עבורכם יותר מ-50 שנות ניסיון בנושא. איטום גגות מרוצפים זוהי המומחיות שלנו, כמו גם שירותי איתור נזילות, זיפות ועבודות קבלן אחרות.
צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 050-5347257 לקבלת ייעוץ מלא, אדיב ומקצועי והצעת מחיר משתלמת במיוחד.