איטום בהזרקה

 
 
איטום מבנים הוא חיוני לכל אקלים משום שמים מחלחלים אליהם לא רק בגלל ירידת גשמים. רבים אינם יודעים שאיטום נעשה בכל המבנה וגם במקומות שאינם חשופים לגישה כדי להבטיח את שלמות המבנה ואת בריאות הדיירים. איטום בהזרקה נועד לפתור בעיה זו.
 

למה אסור לזלזל באיטום?

 
לחות ונוזלים חודרים למבנים בשתי דרכים עיקריות – התפרצות של מים כתוצאה מפיצוץ צינור וחלחול אטי דרך שטח שאינו מחופה באיטום כלשהו. כשצינור מים מתפוצץ קל לראות את הנביעה דרך הקיר או הרצפה בשלב מסוים וכשהלחות חודרת לאט דרך הקיר הנזק נראה לעין רק לאחר זמן רב.

במשך זמן זה היא מפוררת ומאכלת חומרי בניין עד שהיא מגיעה לצדו החיצוני של הקיר בצורת טחב, עובש או כתמי רטיבות. זהו כבר השלב הקשה והחמור שבו איטום כבר לא יועיל מבלי לייבש ולנקז את הנוזלים ולשקם את הקיר. רק אחר כך אפשר יהיה לאטום ולמנוע חלחול נוסף.
 

מה חשוב לדעת על שיטות איטום?

 
מכיוון שאוטמים צד חיצוני של מבנה יש צורך בגישה מלאה וחופשית לכל השטח. על גגות, למשל, מונחים מתקנים כמו אנטנות ישנות ודודי שמש, ולכן יש לוודא שגם שם אפשר לגשת לכל הגג ולאטום את כולו מבלי להשאיר מקומות לא אטומים, ולו הקטנים ביותר.

גם דרכם ייכנסו גשמים ולחות. במקרה של קירות יש לאטום אותם מבחוץ מהגג ועד הקרקע, ובמיוחד את נקודת החיבור שלהם עם הקרקע, שגם דרכה חודרים מים. יש שיטות כמו הזרקות איטום, זיפות, הנחת יריעות ביטומניות ועוד.

 

מהו איטום בהזרקה?

 
איטום בהזרקה הוא אחת השיטות שמשתמשים בהן בצורה מדויקת כדי לאטום חלקים במבנה שאי אפשר להשתמש בהם באיטום המוכר לנו משיטות אחרות.
זוהי שיטה שמנסה להתמודד עם מגבלות שאינן קיימות במקומות גלויים לעין כמו גגות וקירות מצדם החיצוני, שאליהם אפשר לגשת בצורה חופשית ולהניח כל חומר שרוצים.
מכיוון שחייבים לאטום כל קיר וכל אלמנט בנוי שחשוף ללחות ולנוזלים, צריך למצוא פתרון טכני כיצד לגשת ולאטום כל סנטימטר כדי למנוע חלחול לחות דרך הסדקים הזעירים ביותר.

 
ביצוע איטום בהזרקה
 

איך מבצעים איטום בהזרקה?

 
במקומות שבהם יש רק קירות פנימיים או קשיי גישה שמונעים עבודה על משטחים גדולים מעדיפים הזרקות איטום על פני שיטות אחרות. מזריקים חומרים נוזליים שעושים את האיטום מבפנים ולא מבחוץ, אבל הם יעילים מאוד באותה מידה. זה קורה במרתפים, מקלטים, חניונים ופירים כמו פירי מעלית או מדרגות ועוד. חובה לאטום כדי למנוע את חדירת הלחות מלמטה ומהצדדים ולהגן על המבנה בצורה המיטבית ביותר.

 
 
חייגו להצעת מחיר
 
 

איך נראה איטום בהזרקות שכזה?

 
איטום בהזרקה נעשה על הקירות הפנימיים ולסדקים שיש בתוכך ולכן הוא מוזרק לקירות באמצעות כלים מיוחדים שיש להם פיית הזרקה. דרך נוספת היא להשתמש במדחס חשמלי.

החומרים האלה מתקדמים מאוד ועושים את העבודה על ידי ריאקציה כימית שנוצרת כשהם נוגעים בלחות ובמים. באותו רגע הם מתנפחים ואוטמים לחלוטין את הסדק והחריץ שלתוכם הוזרקו. הדבר מבטיח שגם אם החלו מים לחלחל הם ייעצרו מיד ולא יוכלו לחלחל הלאה ולפורר את הקירות.
 
 

מה עוד עושה טכניקת ההזרקה?

 
 
הטכניקה הייחודית יכולה להבטיח לא רק איטום אלא גם תיקון סדקים וקירות פגומים משום שהמטרה היא לעבוד על הסדקים הפגיעים שיכולים לתת ללחות לעבור הלאה. בגלל זה אפשר להשתמש בחומרים שגם אוטמים כשהם מתנפחים, כשהם בצורתם הנוזלית כמו צימנטים חזקים, אפוקסיים או פוליאוריטנים, וכל אחד מתאים לסוג הקיר ולכל איטום בהזרקה שנדרש. הם יכולים לגדול מאוד מכפי גודלם ובכך מבטיחים איטום מוחלט.

 
מעוניינים באיטום בהזרקה איכותי ויעיל? הגעתם למקום הנכון!
חברת אדלר ובנו נהנית מעשרות שנות ניסיון בתחום האיטום, והיא מספקת את הפתרונות הטובים ביותר.
חייגו אלינו 072-3227641